אייפן - אתר המעריצים
פורום ChatIt
ישן 05-10-2013, 09:02   #1
April
משתמש GOLD

הסמל האישי שלApril

משתמש מספר: 242
הוזכרתי ב: 18 תגובות
תוייגתי ב: 3 נושאים

למה אנשים רעים חייבים להיות קיימים | דיון

כולנו שונאים אנשים רעים, מרגישים שהם הורסים את החברה, את התרבות, את האנושות. היינו רוצים שהם פשוט ייעלמו, והעולם יישאר רק עם האנשים הטובים.
בואו אני אסביר לכם למה אנחנו חייבים שהם יהיו קיימים, לצערנו.
מושג ה"טוב" לא יכול להתקיים עם משמעות ללא מושג ה"רע".
בואו נדמיין עולם שבו אנחנו יכולים להעלים בלחיצת כפתור את כל האנשים הרעים - הרוצחים, האנסים, הגנבים, המתעללים. כל אלה שמתאכזרים לבני אדם באופן מחריד והורסים את החיים שלנו.
אוקיי, אז זהו. עכשיו הם לא קיימים יותר. החברה שלנו מכילה רק אנשים טובים.
אבל בכל חברה יש את מושג ה"טוב" מול מושג ה"רע", אז עכשיו כשנשארו רק האנשים הטובים, התנהגויות מסויימות חייבות לקבל את מושג ה"רע". אין מה לעשות, החברה תמיד תגדיר את הקצוות של התנהגויות המין האנושי כ"טוב" ו"רע".
אז עכשיו כשאין רוצחים, אנסים וכו' - צריך להגדיר מחדש מה נחשב רע, מה נחשב עובר על החוק.
ומכיוון שכולם טובים, התנהגויות קטנות ופחות מזיקות הולכות להיחשב כ"רעות" ו"לא חוקיות".
למשל, לשקר יכול להפוך להתנהגות לא חוקית. גם להתחצף. אפילו לא להיות נחמד לשכן שלך במעלית ולהזעיף לו פנים - בעולם שכולו טוב - יכולה להיחשב התנהגות מתחת לכל ביקורת, שגורמת לאדם להיתפס כאדם רע ונוראי.
ועכשיו נחזור לעולם שלנו - כמה פעמים קרה לכם, האנשים הטובים, שהרגשתם רע עם עצמכם כי אמרתם שקר לבן, כי דיברתם לא יפה, או כי סתם לא הייתם נחמדים לחבר שלא מגיע לו כי עבר עליכם יום רע ולא רציתם לדבר עם אף אחד?
בעולם שלנו, ההתנהגויות האלה מובנות ולא נחשבות סוטות מהנורמה, כי יש לנו את ההתנהגויות השליליות והאכזריות של אותו "רוע" קיצוני שמאזן אותן, גורם להן להיראות פחות נוראיות, יותר אנושיות.
אבל בעולם שבו הרוע הקיצוני לא קיים, דברים אחרים ייחשבו כרוע, ואלה יהיו דברים הרבה פחות רעים. למשל, להתחצף למורה יכול לגרור תיק פלילי ומעבר לבית ספר לעבריינים צעירים. לעבור באדום יכול לגרור מאסר עולם. ולפגוע במישהו רגשית יכול לגרור עמידה למשפט ופיצוי של מיליונים.
החברה שלנו חייבת להגדיר "טוב ו"רע". לא משנה מיהם האנשים, החברה תמיד תיקח את ההתנהגות הכי טובה ותגדיר אותה כטוב טהור, ותיקח את ההתנהגות הכי רעה ותגדיר אותה כרע טהור. בעולם שבו אין התנהגויות רעות קיצוניות, ההתנהגויות ה"קלות" יותר ייחשבו כקיצוניות, וזה יהיה בלתי אפשרי לחיות בעולם כזה, שכל דבר שלילי קטן שתעשו יגרום לכם להיראות כמו פושעים.

אז לצערנו, כל האנשים המזעזעים שאנחנו מרגישים שמגיע להם להיעלם מהעולם - אנחנו חייבים שהם יהיו כאן. החברה צריכה את הסטייה מהנורמה כדי להגדיר את הנורמה. וכמה שהסטייה מהנורמה תהיה יותר קטנה, כך דברים יותר פעוטים ולא משמעותיים ייחשבו בעיני החברה כקשים ורעים.

מקווה שנהנתם לקרוא :)
April ?????  
ישן 05-10-2013, 10:19   #2
Wayland
משתמש GOLD

משתמש מספר: 23606
הוזכרתי ב: 3 תגובות
תוייגתי ב: 1 נושאים
ג'ון גרין די גרם לי לפקפק בכל ה"טוב לא יכול להתקיים בלי רע"

אבל בעיקרון תמיד הסתכלתי על זה ככה.. אני עדיין לא חושבת שזה מוצדק שיש כל כך הרבה רוע
Wayland ?????  
ישן 05-10-2013, 10:55   #3
April
משתמש GOLD

הסמל האישי שלApril

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Wayland צפה בהודעה

אבל בעיקרון תמיד הסתכלתי על זה ככה.. אני עדיין לא חושבת שזה מוצדק שיש כל כך הרבה רוע
גם אני לא חושבת שזה מוצדק. בכלל לא.
אבל הבעיה היא שבלי התנהגויות קיצוניות, התנהגויות סבירות ייחשבו כקיצוניות, ויהיה יהיה בלתי אפשרי לתפקד כשעל כל פיפס קטן שאת עושה ישפטו אותך.
April ?????  
ישן 05-10-2013, 11:28   #4
Breakeven

הסמל האישי שלBreakeven

משתמש מספר: 8502
הוזכרתי ב: 20 תגובות
אני מעדיפה ש"רע" יהיה לשקר ולהתחצף מאשר לרצוח ולאנוס מצטערת .
ישן 05-10-2013, 11:46   #5
April
משתמש GOLD

הסמל האישי שלApril

ציטוט:
פורסם במקור על ידי I'll Be Ok. צפה בהודעה
אני מעדיפה ש"רע" יהיה לשקר ולהתחצף מאשר לרצוח ולאנוס מצטערת .
אבל אז הרבה אנשים טובים שסתם היה להם מצב רוח רע באותו רגע ילכו לכלא על דברים כאלה, כי העולם יגדיר את זה כהתנהגות קיצונית.
April ?????  
ישן 05-10-2013, 11:56   #6
Breakeven

הסמל האישי שלBreakeven

משתמש מספר: 8502
הוזכרתי ב: 20 תגובות
ציטוט:
פורסם במקור על ידי April צפה בהודעה
אבל אז הרבה אנשים טובים שסתם היה להם מצב רוח רע באותו רגע ילכו לכלא על דברים כאלה, כי העולם יגדיר את זה כהתנהגות קיצונית.
אני עדיין מעדיפה את זה מאשר שירצחו ויאנסו ילדות בנות 10
ישן 05-10-2013, 12:03   #7
April
משתמש GOLD

הסמל האישי שלApril

ציטוט:
פורסם במקור על ידי I'll Be Ok. צפה בהודעה
אני עדיין מעדיפה את זה מאשר שירצחו ויאנסו ילדות בנות 10
ברור שכולנו היינו מעדיפים את זה, אבל את לא יורדת לעומק הרעיון.
הרעיון הוא שבעולם שבו זה לא קיים, החברה תצטרך להגדיר מחדש מהן התנהגויות קיצוניות, ואז כולנו, והאנשים שאנחנו אוהבים, היו יכולים ללכת לכלא או לעמוד למשפט של גזר דין מוות על דברים קטנים ושליליים שאנחנו עושים ביום-יום. אלה חיים שבהם אתה בחיים לא יכול לבטא את עצמך כי אתה צריך להיות באיפוק מוחלט, ועל כל דבר קטן אתה יכול לאבד את האנשים שאתה אוהב לטובת חוק.
זה דיון על רעיון תאורטי, אבל בפועל זה משהו שהיה קורה אם ההגדרות של טוב ורע היו משתנות.
April ?????  
ישן 05-10-2013, 12:06   #8
Wayland
משתמש GOLD

משתמש מספר: 23606
הוזכרתי ב: 3 תגובות
תוייגתי ב: 1 נושאים
רצח תמיד היה דבר אסור. זה לא אומר שאם לא היו נרצחים או נאנסים מיליוני אנשים היינו מחפשים את מי להעניש. אפשר לחשוב כל היום מה היה קורה אם.. אבל העובדה היא שהעולם הזה מקום די חרא ואנשים נרצחים ונאנסים וסובלים ולהגיד שבלי זה לא היינו מבינים טוב... זה לא מספק אותי
Wayland ?????  
ישן 05-10-2013, 12:11   #9
April
משתמש GOLD

הסמל האישי שלApril

ציטוט:
רצח תמיד היה דבר אסור. זה לא אומר שאם לא היו נרצחים או נאנסים מיליוני אנשים היינו מחפשים את מי להעניש. אפשר לחשוב כל היום מה היה קורה אם.. אבל העובדה היא שהעולם הזה מקום די חרא ואנשים נרצחים ונאנסים וסובלים ולהגיד שבלי זה לא היינו מבינים טוב... זה לא מספק אותי
אני מסכימה איתך, אבל זה לא הרעיון של מה שכתבתי.
הרעיון הוא שאם רצח לא היה קיים, לא היה מושג כזה של מה זה רצח ושזה אפשרי בכלל - החברה הייתה מגדירה התנהגויות פחות חמורות כמאוד חמורות.
ככה זה בכל חברות בני האדם. תמיד יש נטייה להגדיר נורמה ומה שסוטה מהנורמה. אין מצב כזה חברה שאין בה "מותר" ו"אסור". ואז מה ש"אסור" יהפוך להיות דברים מאוד קטנים ופחות מזיקים. ואנשים יסתכלו על לא לעזור לזקנה לחצות את הכביש כמו שבעולם שלנו מסתכלים על רצח.

נערך לאחרונה על ידי April, 05-10-2013 בשעה 12:13
April ?????  
ישן 05-10-2013, 12:23   #10
לירז.

משתמש מספר: 5189
הוזכרתי ב: 7 תגובות
תוייגתי ב: 2 נושאים
ציטוט:

....
"the existence of broccoli does not, in any way, affect the taste of chocolate"

גולשים בנושא: 1 (0 רשומים ו - 1 אורחים)

הגדרות נושא
אפשרויות הצגת נושא

הרשאות
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
אתה לא יכול לפרסם תגובות
אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך

BB code פועל
קוד [IMG] פועל
קוד HTML כבוי

קפיצה לפורום

כל הזמנים הם GMT +2. השעה כרגע היא 21:25.