אייפן - אתר המעריצים
פורום ChatIt
ישן 11-21-2014, 16:14   #1
Finnick`s
Moving On

הסמל האישי שלFinnick`s

משתמש מספר: 36403
הוזכרתי ב: 19 תגובות
תוייגתי ב: 15 נושאים

עורבני חקיין חלק 1

דבר ראשון אני אחזור שוב שיש כאן ספוילרים.

שיואו ככ הרבה זמן לא כתבתי ביקורת או בכללי כתבתי כאן!!!!!!!!
שיואו זה מרגש. אז אני אתחיל-
אם להיות כנה היה לי קשה לצפות מהסרט לגדולה בגלל שדי התאכזבתי מהספר עצמו (העובדה שככ הרבה דמויות מתו בשם הדרמה, רוב הדמויות המרכזיות איבדו את עצמן לגמרי וחצי ספר אפלולי ומדכא לא עודדה אותי כשחיכיתי לסרט). אבל בכל זאת כשהתחלנו ללכת לכיוון אולמות הקולנוע קיפצתי כמו איזו ארנבת עם עודף סוכר בדם.
אני אתחיל באמרה המסכמת שהסרט מדהים. היו לי ציפיות נמוכות ונשארתי המומה לגמרי. הסרט לא יוצא לי מהראש. הסרט מצליח להצמד לספר (ציטוטים♥♥♥) אבל בכל זאת לחדש ולהפתיע, באיזון מושלם של השניים.
בהתחלה הכל מרגיש טיפה מהיר. הכל מתקתק וצ'יק צ'אק אנחנו כבר אחרי ההסכם של קטניס עם קוין ופלוטארך בנושא היותה העורבני החקיין. ואני ככ שמחה שזה ככה. מי שקרא את הספר וזוכר, כל מה שקרה בין ההתחלה עד להסכם היה הדכאוניות של קטניס, התחבאויות בארון ובעיקר הרבה הסתממות בבית החולים והרהורים פילוסופיים על מוות. אז אני מרוצה שחתכו את זה בסרט.
מאז ההסכם, הסרט בעצם באמת מתחיל. ובואו נהייה כנים, גם בספר זה ככה. הסצנה עצמה מדהימה- החשדנות של קוין (במשחק מעולה של ג'וליאן מור המדהימה), הציניות מהולה בגיחוך של פלוטארך והנחישות של קטניס יצרו פה סצנה מדליקה עם אנחת צחוק גאונית (המבט של קטניס כשפלוטארך קטע אותה שווה 100$).
פרים מקבלת בספר ובסרט יותר תשומת לב ממקודם, והיא מקסימה, מתוקה ובוגרת בדיוק כמו שדמיינתי (שמתם לב לעובדה שווילוו שילדס וג'ניפר נראות כמו אחיות? אותו בלונד ומבט שובב).
הסצנה שבה קטניס מנסה בכוח לצלם תעמולון קורעת מצחוק. ג'ניפר צריכה לקבל אוסקר על הסצנה שבה היא משחקת כאילו היא לא יודעת לשחק. הבלבול של קטניס מול המסך הירוק (העתידני משהו) מעוררת צחוק בייחוד בגלל שידוע שחלקים מהסרט מצולמים במסך ירוק.
למרות שבספר גייל מקבל תפקיד הרבה יותר משמעותי, משום מה בסרט הוא עדיין מוצג בצד. הוא מופיע בהרבה יותר סצנות, אבל לרוב הוא סתם שם. מדי פעם יש איזה חילוף מילם משמעותי עם קטניס, אבל הוא קצר מאוד ולרוב מסתיים בקאט או בעזיבה דרמטית של אחד מהם. מלבד הסצנה במחוז 12 בה הוא מספר על ההפצצות, הרגיש לי כאילו גייל מוצג בסרט רק כי מישהו התעקש.
פיטה, לעומת זאת, מורגש מאוד למרות ההופעות הנידחות שלו בראיונות שמשודרים בקפיטול. באצמעות שילוב של משחק מעולה ואיפור קולנוע, ההדרדרות במצבו של פיטה מוצגת באופן מדהים ומדוייק, ואחרי כל ראיון קצרצר שבו הוא מופיע נשארים עם הציפייה לעוד רגע, עוד טיפת מידע קטנה עליו. הסצנה בה הראיון שלו נקטע בגלל התעמולון של קטניס הייתה מצמררת ומרגשת, וממש יכולתי להרגיש את הכאב של שניהם בסצנה. אמרתי כבר ליהוק מעולה? אהה, ובסרט יש הרבה יותר פלוטארך מבספר וזה מעולה וכיפי כי הוא דמות אדירה לחלוטין שבאמת חבל שבספר לא היה ממנה יותר. לצערי, קוין מוצגת כהרבה יותר רכה מבספר, והיא אף מראה אהדה והזדהות כלפי קטניס- בספר הייתה איבה ברורה בין שתיהן, אבל בגלל העובדה שנצדמו לספר בכל כך הרבה אופנים אחרים, אני סולחת להם על זה.
כבר מהסרט הראשון התאהבתי בתוספות של "מאחורי הקלעים" של המשחקים בקפיטול- התכנונים של סנואו, האסטרטגיה- זה נותן נקודת מבט כוללת על מקרים שהכרתי רק מנקודת מבטה של קטניס, ועכשיו הם מקבלים משמעות. בעורבני חקיין הם לקחו את העניין שני צעדים קדימה.
לא זכור לי שבספר מצויין מדוע נשלחו רחפות להפציץ במחוז 8 כשקטניס בקרה בבית החולים. בסרט הם נתנו תשובה לעניין, ואף הרחיבו- הנאומים של סנואו בתחילת הסרט משלימים את האסטרטגיה מאחורי הפצצת בית החולים. וזה מדהים וגאוני כי אתה מקבל פרטים שאתה אוסף בראש במשך הצפיה ולאט לאט הכל מתחבר. גם תיאור הפריצה לתחנת הכוח במחוז 5 הוסיפה מאוד- גם מבחינת אקשן בסרט, גם הוספת בלבול אצל הצופה- בתור אחת שקראה את הספרים אני תמיד יודעת מה עומד לקרות. אבל הפעם לא. בכלל לא הבנו מה קורה בסצנה הזאת.
התוספות של הדגמות מרדים במחנות היו מצמררים. במיוחד הסצנה ביער (יכול להיות שאם לא הייתי יוצאת לפולין לא הייתי רואה את זה ככה, אבל ברגע הראשון שראיתי את העצים הדקיקים ביער ואת אוכפי השקט עם הרובים ישר חשבתי על יער לופוחובה שבו בוצע רצח בבורות מוות).
הסצנה של "עץ התלייה" הייתה מרגשת ומצמררת, במיוד בגלל שג'ניפר בעצמה שרה את השיר- הקול שלה מחוספס, מתאים בדיוק לדמות של קטניס אוורדין.
תוספת שהתלהבתי ממנה במיוחד הייתה משימת ההצלה של המנצחים. בספר, רק מצויין ששישה מתנדבים יצאו למשימה ובפרק הבא כולם חוזרים בשלום. כאן גם שילבו סצנה מדהימה של פיניק אודייר, וגם הוסיפו מתח לא נורמאלי ואקשן אדיר. תוספת מעולה. הסצנה בה קטניס בוכה על פיטה וגייל ומשוכנעת שאיבדה את שניהם קורעת לב, וג'ניפר ו-וודי החזיקו אותה מצויין. בכללי וודי תמיד מצויין, עם משחק מעולה של היימיטץ' שמלא בהערות ציניות פה ושם (ראה ערך הסצנה בה הוא שואל מתי קטניס ריגשה אותם, ולמה).
מהרגע שהודיעו שיחלקו את הספר לשני חלקים תהינו איפה יסיימו את החלק הראשון. היו תאוריות על הרגע שבו פיטה וקקטניס ייפגשו, ואני אישית חשבתי שיחתכו ממש לפני הכניסה לקפיטול. אבל לא. הסצנה האחרונה הייתה תוספת מחוץ לספר והייתה מזעזעת ומדהימה ומרתקת ובעיקר משתקת. אני אמות בסוף מכל הסיומים המותחים של הסרטים בסדרה הזו.
טוב, והינה הגענו לפינת "בואו שוב נתלהב מהליהוק המעולה כי הוא מעולה":
אין צורך לפרט על ג'ניפר. היא מדהימה ומוכשרת בטירוף. זה די מסכם את העניין.
אליזבת' בנקס מוכיחה שגם מהדמות הכי שטחית שקיימת אפשר להוציא אנושיות, רגשי הזדהות ואפילו מעט רחמים.
פיליפ סימור הופמן (שהסרט הוקדש לו, ולדעתי בצדק) שיחק את הבנסבי מעולה והחייה את התחכום והאינטילגנטיות המעט מלגלגת לחיים בצורה מדהימה לחלוטין.
ג'וליאן מור במשחק מצויין, למרות שלטעמי קוין הוצגה כאן הרבה יותר חביבה ורכה מבספר, אבל זה כבר עניין של תסריט לדעתי.
ליאם עשה את המיטב שלו, אפילו כשהיו לו רק סצנות אמיתיות ספורות.
ג'וש הדהים אותי- הוא העביר את ההתפרקות של פיטה (פנימית ופיזית) בצורה אמינה ככ שזה כאב. בסיום המצמרר הוא נראה כחולה נפש של ממש וגרם לי לחלחלה ופחד אמיתי. זה הרבה יותר ממה שדמיינתי שפיטה הניצוד ייראה. אני לא יכולה לחכות לראות אותו משתקם על המסך.
במקרה של סאם קלאפלין אני טיפה משוחדת, אבל לדעתי הוא שיחק מדהים, במיוחד בסצנה בה הוא מספר על חייו בקפיטול- הקול שלו נשמע ברקע גם בסצנות של המבצע ההצלה, והוא היה מהפנט והכניס את האולם למעין טרנס של בלבול מתוח. גם אנני קרסטה הייתה חמודה בשניה ורבע שבה היא הופיעה.
וודי הארלסון הוא גאון ואין לי עוד מה להוסיף על כך כי אני לא רוצה לחזור על עצמי.
דונאלד (ששכחתי איך מאייתים את שמו אז אני אתן לכם לזכור את זה לבד) היה מפחיד ומרתק והציג את סנואו הכי טוב שאי פעם יכולתי לדמיין אותו.
נטלי דורמר ושאר צוות הצלמים היו מעוליםםםםםםםם ואני לא יכולה לחכות כבר לסצנות שלהם בקפיטול שם הם באמת יראו איזה קשוחים הם.
וזהו, נראה לי שסיימתי. במקרה הכי גרוע אפשר תמיד לערוך (:

נערך לאחרונה על ידי Finnick`s, 11-21-2014 בשעה 16:22
Finnick`s ?????  
ישן 11-21-2014, 19:33   #2
Brilliant
משתמש VIP

הסמל האישי שלBrilliant

משתמש מספר: 34798
הוזכרתי ב: 23 תגובות
תוייגתי ב: 24 נושאים
לחיכשלחרקןחכחםחןרקןםחכןםקצרןםצכקר/ןםחכםןצרקם כתבת ב ד י ו ק איך שאני מרגיש

Brilliant ?????  
ישן 11-21-2014, 20:03   #3
Teen Idle
alfie that is a bear

משתמש מספר: 65243
הוזכרתי ב: 7 תגובות
תוייגתי ב: 10 נושאים
אני באופן אישי דווקא הייתי נורא מאוכזבת שחתכו מהסרט את הקטעים הדיכאוניים של קטניס מתחילת הספר, ממש התאכזבתי כשכל ההתחלה עברה מהר. בסך הכל אני מסכימה איתך, היה סרט מדהים ואני ממש שמחה שגם הפעם נצמדו לספר כמעט כמו בהתלקחות
Teen Idle ?????  
ישן 11-21-2014, 21:03   #4
Brilliant
משתמש VIP

הסמל האישי שלBrilliant

משתמש מספר: 34798
הוזכרתי ב: 23 תגובות

יהיה לי סיוטים בלילה בגלל הקטע הזה!!!!!!!!

Brilliant ?????  
ישן 11-21-2014, 22:12   #5
Finnick`s
Moving On

הסמל האישי שלFinnick`s

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Brilliant צפה בהודעה
לחיכשלחרקןחכחםחןרקןםחכןםקצרןםצכקר/ןםחכםןצרקם כתבת ב ד י ו ק איך שאני מרגיש
שיואו אני שמחה♥
וכן שיואו ג'וש שיחק מדהיםם הוא נראה ממש מטורףףף במיוחד בסוף כשהוא קשור למיטה כזה:((

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Teen Idle צפה בהודעה
אני באופן אישי דווקא הייתי נורא מאוכזבת שחתכו מהסרט את הקטעים הדיכאוניים של קטניס מתחילת הספר, ממש התאכזבתי כשכל ההתחלה עברה מהר. בסך הכל אני מסכימה איתך, היה סרט מדהים ואני ממש שמחה שגם הפעם נצמדו לספר כמעט כמו בהתלקחות
לי היה מאוד קשה להתחבר להתחלה של הספר- כל הדמויות איבדו את עצמן לגמרי והכל היה נורא מדכא לדעתי חח אז שמחתי שחתכו את זה כי בתכלס מה יראו לך. את קטניס מתחבאת בפינות שונות?...

Finnick`s ?????  
ישן 11-26-2014, 21:31   #6
Unforgettable
I'm at an all time low

הסמל האישי שלUnforgettable

משתמש מספר: 30574
הוזכרתי ב: 10 תגובות
תוייגתי ב: 16 נושאים
הסוף היה ממש צפוי, אני הנחתי שיחתכו את הסרט קצת אחרי הסצנה שהוא חונק אותה.
בנוגע לשאר, למרות שהיו להם שעתיים וחצי הכל דיי רץ אבל היה מהמם!!
אה כן, ואם עוד לא אמרתי את זה אז אני מתה
ישן 11-27-2014, 17:11   #7
Finnick`s
Moving On

הסמל האישי שלFinnick`s

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Unforgettable צפה בהודעה
הסוף היה ממש צפוי, אני הנחתי שיחתכו את הסרט קצת אחרי הסצנה שהוא חונק אותה.
בנוגע לשאר, למרות שהיו להם שעתיים וחצי הכל דיי רץ אבל היה מהמם!!
אה כן, ואם עוד לא אמרתי את זה אז אני מתה
שיואו כולם ציפו שזה ייגמר בשניה שהם נפגשים בערך חחחח
פאק אני רןאה אותו חמודי ומושלם בחתימה שלך ואני רק נדהמת מהכישרון שלו יותר!! הוא שיחק ממש מדהיםםם
אני עדיין בהלם מהשלמות

Finnick`s ?????  
ישן 11-29-2014, 13:37   #8
Opal

הסמל האישי שלOpal

משתמש מספר: 68058
הוזכרתי ב: 0 תגובות
תוייגתי ב: 20 נושאים
אני אישית מכירה את משחקי הרעב בשם ואני יודעת שיש ספרים גם לסרט הזה ולא ראיתי את הסרט לא את 1 ולא את 2 ואתמול אחותי לקחה אותי לראות את ה3 וממש אהבתי ואני מחפשת לראות את ה1 וה2 ואני לא מוצאת :(

Luisana te amo
Opal ?????  
ישן 11-29-2014, 18:54   #9
Sharon
משתמש GOLD

הסמל האישי שלSharon

משתמש מספר: 4975
הוזכרתי ב: 13 תגובות
סוףסוף יצא לי לראות! המשחק של כולם היה מעולה.. במיוחד של נטלי, ג'ני, וודי ופיליפ
קצת הרסו את הדמות של קוין כמו שאמרת.. וצמצמו מאוד את הדמות של פיניק
אבל באופן כללי ממש נהניתי מהסרט
והיה לי די ברור שיחתכו את הסרט אחרי שפיטה חונק את קטניס, לא ממש הפתעה
ישן 12-05-2014, 12:44   #10
Unique
מנהל פורומים

הסמל האישי שלUnique

משתמש מספר: 32861
הוזכרתי ב: 4 תגובות
תוייגתי ב: 3 נושאים
הסרט היה מקסים! מהטרילוגיה זה הספר שהכי פחות אהבתי וזה פשוט הדהים אותי.
ג'ניפר שיחקה מדהים במיוחד בסצנה הראשונה שזה התחלה מצויינת לסרט לדעתי, עד הסצנה האחרונה של ג'וש, והרגע שהכי חיכיתי לו-החניקה, אני ידעתי שזה מתקרב אבל פשוט קפצתי מהכיסא כמו ילדה קטנה.
כמובן הקטעים של פרים שהיו מהממים, היא משחקת בדיוק כמו שדמיינתי וזה מעולה.
אני מחכה כבר לסרט הבא, מקווה שזה היה מעולה כמו הסרט הזה. אין לי מה להגיד יותר ♥

גולשים בנושא: 1 (0 רשומים ו - 1 אורחים)

הגדרות נושא
אפשרויות הצגת נושא

הרשאות
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
אתה לא יכול לפרסם תגובות
אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך

BB code פועל
קוד [IMG] פועל
קוד HTML כבוי

קפיצה לפורום

כל הזמנים הם GMT +2. השעה כרגע היא 03:31.