אייפן - אתר המעריצים
פורום ChatIt
ישן 09-08-2013, 12:01   #11
Wayland
משתמש GOLD

משתמש מספר: 23606
הוזכרתי ב: 3 תגובות
תוייגתי ב: 1 נושאים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי לירז. צפה בהודעה
שוביניזם? ביהדות?
מצטערת, אף פעם לא נתקלתי בשוביניזם ביהדות... הרבה פעמים הייתי חושבת שזה שוביניזם וכועסת ודורשת הסברים ותמיד היה הסבר שסיפק אותי והבהיר לי שהיהדות רחוקה מלהיות שוביניסטית.
יש המון שוביניזם ביהדות על מה את מדברת תאומוש.
Wayland ?????  
ישן 09-08-2013, 15:26   #12
רמי

משתמש מספר: 1302
הוזכרתי ב: 7 תגובות
תוייגתי ב: 3 נושאים
אני אוהב שהדת היהודית היא לטובת האדם.
רמי ?????  
ישן 09-08-2013, 15:47   #13
לירז.

משתמש מספר: 5189
תוייגתי ב: 2 נושאים
ציטוט:
פורסם במקור על ידי Bellisario צפה בהודעה
יש המון שוביניזם ביהדות על מה את מדברת תאומוש.
כן תאומוש? מה ואיפה?
מצטערת אבל הקטנוניות של "ברוך שעשני כרצונו" ולמה אישה לא מעידה וכו' וכו' פשוט לא עובדים עלי, הם נכונים לגמרי גם בתור אישה
ישן 09-08-2013, 22:45   #14
Wayland
משתמש GOLD

ציטוט:
כן תאומוש? מה ואיפה?
מצטערת אבל הקטנוניות של "ברוך שעשני כרצונו" ולמה אישה לא מעידה וכו' וכו' פשוט לא עובדים עלי, הם נכונים לגמרי גם בתור אישה
לא דיברתי על הדברים האלה למרות שזה מגיע גם לדברים הכי קטנים.
אני יותר בכיוון של בגידה (מה קורה כשאישה בוגדת - מה קורה כשגבר בוגד) שזה הדבר שהכי מפריע לי בערך מהבחינה של השוביניזם. בכלל כל פרשת אישה סוטה ואישה שנאנסת וכו' וכו'.. היה קשה לי ללמוד את הדברים האלה ולקבל אותם והיו המון וויכוחים בכיתה.

ואם מתייחסים לדברים פחות משמעותיים אז כל עניין כיסוי הראש והצניעות והישיבה מאחורה בבית הכנסת.. לא יודעת הכל. רק השנה הייתי בבית כנסת שהנשים יושבות באותו צד עם הגברים (יש מחיצה והכל אבל הן לא מאחורה) ועובדה שזה הרגיש לי אחרת.

ואני ממש לא בעד רפורמה או משהו כזה את יודעת כמה אני לא סובלת את נשות הכותל. יש דברים שפשוט בתור בן אדם שחי ב2013 אני לא ממש מבינה למה הם עדיין רלוונטיים.
Wayland ?????  
ישן 09-09-2013, 09:14   #15
לירז.

ציטוט:
לא דיברתי על הדברים האלה למרות שזה מגיע גם לדברים הכי קטנים.
אני יותר בכיוון של בגידה (מה קורה כשאישה בוגדת - מה קורה כשגבר בוגד) שזה הדבר שהכי מפריע לי בערך מהבחינה של השוביניזם. בכלל כל פרשת אישה סוטה ואישה שנאנסת וכו' וכו'.. היה קשה לי ללמוד את הדברים האלה ולקבל אותם והיו המון וויכוחים בכיתה.

ואם מתייחסים לדברים פחות משמעותיים אז כל עניין כיסוי הראש והצניעות והישיבה מאחורה בבית הכנסת.. לא יודעת הכל. רק השנה הייתי בבית כנסת שהנשים יושבות באותו צד עם הגברים (יש מחיצה והכל אבל הן לא מאחורה) ועובדה שזה הרגיש לי אחרת.

ואני ממש לא בעד רפורמה או משהו כזה את יודעת כמה אני לא סובלת את נשות הכותל. יש דברים שפשוט בתור בן אדם שחי ב2013 אני לא ממש מבינה למה הם עדיין רלוונטיים.
למדתי את סוטה לבגרות של שנה שעברה וזה היה קשה וזוועתי, באמת, אבל זה כמו שאת אומרת "בתור בן אדם שחי ב2013 אני לא ממש מבינה למה הם עדיין רלוונטים"- זה לא רלוונטי.
היום לא נשאר שום דבר רלוונטי ממסכת סוטה אז....... על מה פה הדיון בכלל

עניין כיסוי הראש והצניעות? אני חושבת שזה הדבר הכי יפה מהמם מדהים בדת שלנו ואני מאוהבת בזה שהגוף שלי הוא ש-ל-י ואני לא עוד כלי לסיפוק יצרים כלשהם אצל גברים,
שוביניזם? זה הרבה יותר רלוונטי לפמיניסטיות. אנחנו לא אובייקטים מיניים. אנחנו נשים.

אני לא יודעת, יכול להיות שיש דבר כזה, אבל בד"כ עזרת נשים בבית כנסת היא למעלה לא מאחורה :O
ישן 09-09-2013, 11:26   #16
Wayland
משתמש GOLD

ציטוט:
למדתי את סוטה לבגרות של שנה שעברה וזה היה קשה וזוועתי, באמת, אבל זה כמו שאת אומרת "בתור בן אדם שחי ב2013 אני לא ממש מבינה למה הם עדיין רלוונטים"- זה לא רלוונטי.

עניין כיסוי הראש והצניעות? אני חושבת שזה הדבר הכי יפה מהמם מדהים בדת שלנו ואני מאוהבת בזה שהגוף שלי הוא ש-ל-י ואני לא עוד כלי לסיפוק יצרים כלשהם אצל גברים,
שוביניזם? זה הרבה יותר רלוונטי לפמיניסטיות. אנחנו לא אובייקטים מיניים. אנחנו נשים.

אני לא יודעת, יכול להיות שיש דבר כזה, אבל בד"כ עזרת נשים בבית כנסת היא למעלה לא מאחורה :O
לא אמרתי שאני נגד צניעות ובעד להתלבש כמו זונה עם כל התחת או הציצי בחוץ אבל גם לא צריך להגזים ולאישה יש הרבה יותר החמרות. וזה ממש לא מעניין אותי שלגברים יש בעיה לשלוט בעצמם אני לא צריכה להסתיר את עצמי בגלל זה. ואני לא צריכה להסתיר את השיער שלי ולכער את עצמי בגלל שאני נשואה. לא יודעת זה לא הקטע שלי.

גם אישה עגונה או מצוות חליצה או לא יודעת באמת שיש מיליון דברים שאני לא זוכרת כרגע. בתורה היו נשים עם מעמד גבוה והיום איכשהו עושים מהנשים צחוק.
Wayland ?????  
ישן 09-09-2013, 11:36   #17
לירז.

ציטוט:
לא אמרתי שאני נגד צניעות ובעד להתלבש כמו זונה עם כל התחת או הציצי בחוץ אבל גם לא צריך להגזים ולאישה יש הרבה יותר החמרות. וזה ממש לא מעניין אותי שלגברים יש בעיה לשלוט בעצמם אני לא צריכה להסתיר את עצמי בגלל זה. ואני לא צריכה להסתיר את השיער שלי ולכער את עצמי בגלל שאני נשואה. לא יודעת זה לא הקטע שלי.

גם אישה עגונה או מצוות חליצה או לא יודעת באמת שיש מיליון דברים שאני לא זוכרת כרגע. בתורה היו נשים עם מעמד גבוה והיום איכשהו עושים מהנשים צחוק.
מה!!!!!!
תאומוש מה קורה איתך! ממתי להתלבש צנוע זה לכער את עצמך. מה. וממתי את עושה את זה בשביל גבר, את עושה את זה בשביל עצמך.
את לא מסתירה את עצמך כדי שהם ישלטו בעצמם, את פשוט מתלבשת כי את לא עוד זונה שיסתכלו לה על הגוף (בתור בוגרת אולפנה אני די בטוחה שאת מכירה את כל הפילוסופיות שמתלוות לנושא הזה אז.)

במדינה מתוקנת ונורמלית (כשאני ובנט נשלוט פה) בעל שמסרב לתת לאישה גט אמור לחטוף מכות רצח עד שהוא יתחרט על היום שבו הוא נולד, זה דבר ראשון. דבר שני חליצה..... לא שוביניזם, למה לעשות ביג דיל מכלום ושום דבר
ישן 09-09-2013, 11:40   #18
Wayland
משתמש GOLD

ציטוט:
מה!!!!!!
תאומוש מה קורה איתך! ממתי להתלבש צנוע זה לכער את עצמך. מה. וממתי את עושה את זה בשביל גבר, את עושה את זה בשביל עצמך.
את לא מסתירה את עצמך כדי שהם ישלטו בעצמם, את פשוט מתלבשת כי את לא עוד זונה שיסתכלו לה על הגוף (בתור בוגרת אולפנה אני די בטוחה שאת מכירה את כל הפילוסופיות שמתלוות לנושא הזה אז.)

במדינה מתוקנת ונורמלית (כשאני ובנט נשלוט פה) בעל שמסרב לתת לאישה גט אמור לחטוף מכות רצח עד שהוא יתחרט על היום שבו הוא נולד, זה דבר ראשון. דבר שני חליצה..... לא שוביניזם, למה לעשות ביג דיל מכלום ושום דבר
זה לא מה שאמרתי... אם היית רואה אותי בחג ולא היית מכירה אותי היית חושבת שאני הכי דוסית בעולם!! הלכתי עם חצאיות ושמלות ארוכות כי הן ממש יפות לא בקטע דוסי וברור שלבוש צנוע זה הרבה (הרבה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) יותר יפה! אבל בבית ספר שלי למשל הפכו את זה לדבר בלתי נסבל כי אשכרה עומדים עם סרגל בשער לראות עד איפה החצאית מגיעה. ורבנים מצפים ממך להתלבש כאילו את טאליבן. אני מדברת על הדברים האלה.. אין ממש חופש ביטוי בזה.

אני אוהבת את הדת באמת שכן וכבר אמרתי את זה בתגובה הראשונה שלי. לדעתי דרך חיים דתית עדיפה על חילונית בכל דבר! פשוט לפעמים יש בה דברים מיושנים זה הכל.
Wayland ?????  
ישן 09-09-2013, 12:02   #19
Shelly#

הסמל האישי שלShelly#

משתמש מספר: 65022
הוזכרתי ב: 0 תגובות
תוייגתי ב: 0 נושאים
ציטוט:

אבל למה שהנשים לא יהיו במרכז בבית כנסת? למה אסור להן?
Shelly# ?????  
ישן 09-09-2013, 12:12   #20
Wayland
משתמש GOLD

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Shelly# צפה בהודעה
אבל למה שהנשים לא יהיו במרכז בבית כנסת? למה אסור להן?
כשדיברתי על בית הכנסת ממש לא התכוונתי שהנשים והגברים צריכים להתפלל יחד. זה כבר רפורמי ואני ממש לא רפורמית. אני פשוט לא אוהבת את זה שבחלק מהמקומות הן מאחור. אם הן יושבות במקביל לגברים זה מקסים בעיניי.
גברים צריכים להתרכז בתפילה ולא בנשים! ולהפך חחחחחחח
Wayland ?????  

גולשים בנושא: 1 (0 רשומים ו - 1 אורחים)

הגדרות נושא
אפשרויות הצגת נושא

הרשאות
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
אתה לא יכול לפרסם תגובות
אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך

BB code פועל
קוד [IMG] פועל
קוד HTML כבוי

קפיצה לפורום

כל הזמנים הם GMT +2. השעה כרגע היא 05:05.