אייפן - אתר המעריצים
פורום ChatIt
ישן 05-08-2015, 17:36   #1
Arnevet

הסמל האישי שלArnevet

משתמש מספר: 67329
הוזכרתי ב: 24 תגובות
תוייגתי ב: 0 נושאים

הסיפור שלי \ פריקה - מחלה שלא מזמן גילו לי

אוקיי אז מי שלא יודע או מי שלא זוכר אז ביומולדת שלי ביליתי בסביבת רופאים ובתי חולים עם חום, כאבי בטן, בחילות והקאות שלא עברו כמה חודשים לפני ואחרי היומולדת.
היום לאחר לא מעט בדיקות אני יודעת מה יש לי - קרוהן. דלקת כרונית לא מדבקת במעי הדק היכולה להופיע בכל מקום במערכת העיכול המאופיינת בתקופות של רגיעה (הנקראות רמיסיה) ותקופות של התלקחות (התקף). היום אני גם זוכרת מתי זה בדיוק התחיל.
בחופש הגדול בין כתה ט' לי' התחילו לי בחילות ולא היה לי ממש תיאבון, חברה שלי הייתה אומרת לי שאני צריכה לאכול ונסתה לברר מה קרה ואמרתי שבטח לחץ מהתיכון.
לאט לאט החופש נגמר, התחלתי תיכון, כתה י'. הבחילות לא נפסקו ואפילו התגברו והם לוו בכאבי בטן ובהקאות. אצלי במשפחה נהוג לאכול קמח מלא (דבר שידוע לא מתעכל לחולי קרוהן), וגם אני הייתי אוכלת את זה, למרות שידעתי שאצלי זה סיוט. אחרי כל ביס של משהו מקמח מלא הייתי צמודה לשירותים עם לא מעט בחילות והקאות. גם לבית ספר הייתי מקבלת רק מקמח מלא אבל בבית ספר לא הייתי מסוגלת להכניס את זה לפה כי להקיא בבית ספר זה אפילו יותר גרוע מבבית. אז עשיתי דבר שאני מאד מצטערת עליו. לזרוק אוכל. כמה ריבים היו לי עם ההורים בגלל זה, ואני העדפתי לשתוק ולא לספר להם למרות שיכלתי למנוע ריבים.
באיזשהו שלב אבא שלי אמר לי שמשהו לא תקין אצלי כי לא ייתכן שבנאדם מקיא כל כך הרבה ושצריך לקבוע לי תור לרופא. אמרתי לו שזה סתם והכל בסדר אצלי ועזבו אותי במנוחה ונתנו לי להקיא שהיה לי בלי לדאוג.
זה היה ככה עד השנה, כתה י"א. המצב שלי הדרדר עוד. כל כמה ימים מצאתי את עצמי עם חום. הקאות, כאבי בטן ובחילות הפכו להיות שגרה אצלי וכך גם חולשה. לא היה לי תאבון אבל הכרחתי את עצמי לאכול. אך גם כשהייתי אוכלת זה לא עזר, ירדתי במשקל למרות הכל. התחילו לומר לי גם בבית ספר וגם בבית שזה לא תקין מה שקורה שאני מאד יורדת במשקל. כשאמרתי שאני אוכלת זה לא עזר, ההרגשה הייתה שלא מאמינים לי. אני התחלתי לדאוג ממש. הייתי אומרת לחברה שלי "אני לא מבינה מה קורה לי. אני נעשית עד כדי כך חרדתית גם בנושא הבריאותי, שאני מרגישה כאילו יש לי מחלה כלשהי?" או במצבים פחות אופטימיים "הכל נהרס לי השנה הזאת. אפילו הבריאות."
עד שזה הגיע לנקודת שיא. גם לבית ספר לא יכלתי להגיע כמה חודשים. החום לא ירד חודשיים רצופים. כל היום הייתי בשירותים עם הקאות. הייתי במיטה בוכה מרוב כאבי בטן ובחילות. התחילו בדיקות ובירורים, אישפוזים והליכה לרופאים. אמא שלי אפילו חיפשה באינטרנט הסבר למה שעובר עליי. כחלק מהחיפוש באינטרנט היא נתקלה במחלה הזאתי "קרוהן". שאלתי מה זה. ואז היא אמרה לי שיש את זה לבת דודה שלי. הופתעתי. אבל הייתי בטוחה שאני לא קשורה למחלה הזאתי ולא עניין אותי ממש מה זה. עד שבאחד מהפעמים שהייתי מאושפזת בבי"ח ההורים שלי החליטו שהם לא מוותרים יותר שיעשו לי בדיקה כך שאחת ולתמיד ידעו מה יש לי. עירבו את רופאת הגסטרו בבי"ח. היא ניסתה למצוא סיבה גנטית בשביל שיעשו לי קולונוסקופיה וגסטרוסקופיה. אמרנו, בת דודה שלי חולת קרוהן. לא עזר. היא לא הסכימה לעשות. עד שבאיזשהו שלב היא הגיע אליי ואמרה לי ולהורים שלי "על פי תוצאות הבדיקות יש חשד למחלה דלקתית של המעי. נעשה קולונוסקופיה וגסטרוסקופיה ונראה." ונתנה לנו תאריך לבדיקות. אמא שלי החליטה שהיא לא רוצה לעשות את הבדיקות האלה אצלה, אצל אחת שהיא לא האמינה. היא דיברה עם הרופא גסטרו של בת דודה שלי ותוך יום הוא הסכים לקבל אותי ואמר לי גסטרוסקופיה וקולונוסקופיה דחוף, כנראה מחלה דלקתית של המעי, ותוך 3 ימים בערך עשו לי את הבדיקות.
כשהתעוררתי מההרדמה מטושטשת אמא שלי אמרה לי שגילו לי מה שיש לבת דודה. שאלתי "קרוהן?" והיא אמרה שכן. לא הופתעתי. שתקתי. ניסיתי להכחיש תמיד. הרופא גסטרו הגיע. ואמר לי שלצערי גילו לי מה שיש לבת דודה וסיפר לי מה זה ואמר לי להגיע יום למחרת אליו שוב שיאמרו לי מה עושים.
מאז יש פחד וחששות, אבל אני חיה עם זה. הכרתי את קבוצת המחלות שנקראית IBD מחלות מעי דלקתיות שאליה שייכת מחלת הקרוהן ואת חברתה של הקרוהן לקבוצת הIBD - קוליטיס. הכרתי חברות מדהימות עם קרוהן. ואני מתחילה לקבל את הקרוהן. ולהתרגל למחלה החדשה שלא מזמן גילו לי. :)

שתפו ועזרו לי ולחולי IBD נוספים לעלות מודעות!
#‎ibd

האושר הוא רק במרחק כוכב אחד מכאן :)
Arnevet ?????   הגב עם ציטוט
ישן 05-08-2015, 17:58   #2
Comatose

משתמש מספר: 67934
הוזכרתי ב: 1 תגובות
תוייגתי ב: 1 נושאים
סיפור לא קל.. בריאות זה הדבר הכי חשוב שיש לאדם בעולם הזה.
אני מקווה שלמדת מהסיפור שלך לא להסתיר דברים מההורים או רופאים, אם יש בעיה אסור לדחות חייבים לטפל בה באופן מיידי וגלוי מול הרופא והמשפחה.
לפי מה שהבנתי המחלה אצלך כרונית, נכון? גנטית או נרכשת? כי הרי לא היה לך את זה מהלידה אלא התפתח במהלך השנים.
את עדיין הולכת לבית ספר?

אני מבינה אותך כי גם לי יש מחלה כרונית כלשהי, דלקת בקיבה. קוראים לזה גסטריטיס. גם אצלי זה התחיל בכתה י' ורק השנה (אני בי"ב) ממש אבחנתי את זה אצל רופא. גם אני עשיתי גסטרוסקופיה (בדיקה מלחיצה רצח חח)
גם אני רגישה לסוגי מאכל שונים (שאני ממש מתקשה לוותר עליהם, כמו אוכל מטוגן או שוקולד) וגם אני סובלת מכאבים מזעזעים בבטן. למזלי ניתן להתגבר על זה עם כדורים שמורידים את רמת החומציות בקיבה, כרגע אני לוקחת אותם כל יום לפני ארוחת בוקר ובינתיים אין לי כאבים. אני די תלויה בכדורים האלה.
אני ממש מזדהה איתך ומאחלת לשתינו שנהיה רק בריאות.
Comatose ?????   הגב עם ציטוט
ישן 05-09-2015, 20:26   #3
Arnevet

הסמל האישי שלArnevet

תודה רבה, אני בהחלט מזדהה איתך. מקווה ששתינו נרגיש טוב :) ואני בהחלט מבינה אותך עם הכאבי בטן. זה נורא.
המחלה אצלי היא גם גנטית וגם נרכשת. בעיקרון קרוהן מתבטא בגנים אך הגן הזה מתפרץ במהלך החיים בעקבות משהו שעוברים וזה בעצם ההתפרצות הראשונית של המחלה, ואחרי ההתפרצות הראשונית המחלה נשארת לכל החיים כי היא כרונית, נגיד אצלי זה לחץ שידוע שהרבה פעמים זה גורם להתקף למי שיש את המחלה הזאתי או להתפרצות ראשונית למי שיש את הגן למחלה הזאתי.
יש גם כאלה שאחרי שהם מגיעים לרמיסיה הם כל החיים ברמיסיה תמידית כמו בת דודה שלי, ולזה אני שואפת - לרמיסיה תמידית, בת דודה שלי מבחינתי היא מודל לחיכוי איך היא חיה עם המחלה הזאתי רגיל ונשארת ברמיסיה תמידית. :)
ולגבי ההליכה לבית ספר - אני לומדת בבית ספר ונבחנת בבגרויות והכל. אבל המחלה מאד מקשה עליי כל עוד אני לא ברמיסיה. רוב הזמן אני לא בבית ספר בגלל כאבים ובחילות או שאני נאלצת ללכת באמצע יום הלימודים בגלל הקאה בבית ספר (למורות לא אכפת שאני אשאר למרות שהקאתי כי הן יודעות שזה אוטואימוני ולא מדבק אבל אני לא מסוגלת להישאר אחרי שאני מקיאה), וגם כשאני כן נמצאת ימים שלמים ממש קשה לי להבין משהו ממה שהמורה מסבירה בגלל שאת החומר לפני זה אני לא יודעת.

נערך לאחרונה על ידי Arnevet, 05-09-2015 בשעה 20:29
ישן 05-09-2015, 23:19   #4
Comatose

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Arnevet צפה בהודעה
תודה רבה, אני בהחלט מזדהה איתך. מקווה ששתינו נרגיש טוב :) ואני בהחלט מבינה אותך עם הכאבי בטן. זה נורא.
המחלה אצלי היא גם גנטית וגם נרכשת. בעיקרון קרוהן מתבטא בגנים אך הגן הזה מתפרץ במהלך החיים בעקבות משהו שעוברים וזה בעצם ההתפרצות הראשונית של המחלה, ואחרי ההתפרצות הראשונית המחלה נשארת לכל החיים כי היא כרונית, נגיד אצלי זה לחץ שידוע שהרבה פעמים זה גורם להתקף למי שיש את המחלה הזאתי או להתפרצות ראשונית למי שיש את הגן למחלה הזאתי.
יש גם כאלה שאחרי שהם מגיעים לרמיסיה הם כל החיים ברמיסיה תמידית כמו בת דודה שלי, ולזה אני שואפת - לרמיסיה תמידית, בת דודה שלי מבחינתי היא מודל לחיכוי איך היא חיה עם המחלה הזאתי רגיל ונשארת ברמיסיה תמידית. :)
ולגבי ההליכה לבית ספר - אני לומדת בבית ספר ונבחנת בבגרויות והכל. אבל המחלה מאד מקשה עליי כל עוד אני לא ברמיסיה. רוב הזמן אני לא בבית ספר בגלל כאבים ובחילות או שאני נאלצת ללכת באמצע יום הלימודים בגלל הקאה בבית ספר (למורות לא אכפת שאני אשאר למרות שהקאתי כי הן יודעות שזה אוטואימוני ולא מדבק אבל אני לא מסוגלת להישאר אחרי שאני מקיאה), וגם כשאני כן נמצאת ימים שלמים ממש קשה לי להבין משהו ממה שהמורה מסבירה בגלל שאת החומר לפני זה אני לא יודעת.
גם אצלי זה מגיע ב'התקפים' וגם אצלי זה ככל הנראה התחיל מלחץ חחח איזה קטע שזה כל כך דומה.
בעיקרון במקרה שלי לא ידוע מה הסיבה לגסטריטיס, הרפואה לא יודעת לאבחן את זה.
במרבית המקרים חיידק בקיבה (הליקובקטר) גורם לגסטריטיס, אבל עשיתי את הבדיקות של החיידק ואין לי אותו. יש כאלה שאומרים שגסטריטיס מתפתח מלחץ נפשי, כלומר הקיבה נהיית מאוד רגישה לחומציות בעקבות לחצים נפשיים. לפי מה שמצאתי באינטרנט (וגם רופאים אמרו לי), יש סוגי מאכלים שמאוד רגישים לקיבה ומעלים את החומציות שלה במיוחד כשיש גסטריטיס וזה מה שכביכול יוצר את הכאבים.. כל אלה הן תיאוריות, כי כל עוד אין ממצאים לחיידק לא ניתן לדעת בוודאות מה הסיבה.
פעמיים בשנה האחרונה חטפתי התקפים של כאבים מזעזעים, אחרי אחד מהם הייתי צריכה לנסוע לבית חולים לקבל אינפוזיה. יש נוזל מסוים שברגע שאת שותה אותו הוא מוריד לך באופן מיידי את רמת החומציות בקיבה והכאב עובר, אז מאותו היום אני שומרת בקבוק כזה במקרר וכל הזמן לוקחת איתי בתיק כשאני נוסעת לטיולים. כרגע אני לוקחת כדורים ששומרים על רמת חומציות נמוכה ככה שכבר חודש בערך לא כאב לי.
אני מאוד מבינה עד כמה זה מתסכל לחיות עם מחלה מהסוג הזה, שבכל רגע נתון את יכולה לחוות כאבים. לצערי חטפתי כזה התקף כאבים בחו"ל והייתי ממש חסרת אונים, היה לי את הבקבוק עם הנוזל הזה איתי וזה באמת עזר לי. אני זוכרת שעברה לי מחשבה בראש שיש סיכוי שאצטרך לנסוע לבית חולים בפולין וזה ממש לא נחמד, במיוחד כשאת עם הבית ספר חח
מקווה ששתינו נרגיש טוב, באופן אישי אני יכולה לומר לך שאפילו שלי יש כדורים ונוזל שעוזרים לי, זה עדיין מבאס להיות תלויה בהם ולקחת כל יום כדור. אני מאוד מקווה שזה יעבור בהמשך החיים אפילו שזה כרוני. מאחלת גם לך המון בריאות.
ישן 05-10-2015, 12:02   #5
Siempre Resiste

משתמש מספר: 284
אממ אני לא ממש הבנתי איזו מחלה זו, כי רשמת שזה דלקת ודלקות עוברות לא? או שאת פשוט צריכה לחיות עם המחלה
ולקחת תרופות והכל?
בכל מקרה אני מאחלת לך רק בריאות :)

Siempre Resiste ?????   הגב עם ציטוט
ישן 05-10-2015, 13:28   #6
Arnevet

הסמל האישי שלArnevet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Siempre Resiste צפה בהודעה
אממ אני לא ממש הבנתי איזו מחלה זו, כי רשמת שזה דלקת ודלקות עוברות לא? או שאת פשוט צריכה לחיות עם המחלה
ולקחת תרופות והכל?
בכל מקרה אני מאחלת לך רק בריאות :)
זאת דלקת, נכון, אבל זה מחלה כרונית. דלקת כרונית. כלומר דלקת שלא עוברת. כשאומרים שהדלקת שיש לי או לכל חולה קרוהן אחר "עוברת" מתכוונים שהוא הגיע למצב של הפוגה. קרוהן זה לא וירוס או חיידק שנכנס לי לגוף, זה אוטואימוני כלומר הגוף שלי תוקף את עצמו במקרה שלי את המעי וככה נגרמת הדלקת, באופן קבוע הוא מפריש חומרים שגורמים לדלקת וככה נוצר מצב כרוני של דלקת.

ישן 05-10-2015, 13:40   #7
Arnevet

הסמל האישי שלArnevet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Comatose צפה בהודעה
גם אצלי זה מגיע ב'התקפים' וגם אצלי זה ככל הנראה התחיל מלחץ חחח איזה קטע שזה כל כך דומה.
בעיקרון במקרה שלי לא ידוע מה הסיבה לגסטריטיס, הרפואה לא יודעת לאבחן את זה.
במרבית המקרים חיידק בקיבה (הליקובקטר) גורם לגסטריטיס, אבל עשיתי את הבדיקות של החיידק ואין לי אותו. יש כאלה שאומרים שגסטריטיס מתפתח מלחץ נפשי, כלומר הקיבה נהיית מאוד רגישה לחומציות בעקבות לחצים נפשיים. לפי מה שמצאתי באינטרנט (וגם רופאים אמרו לי), יש סוגי מאכלים שמאוד רגישים לקיבה ומעלים את החומציות שלה במיוחד כשיש גסטריטיס וזה מה שכביכול יוצר את הכאבים.. כל אלה הן תיאוריות, כי כל עוד אין ממצאים לחיידק לא ניתן לדעת בוודאות מה הסיבה.
פעמיים בשנה האחרונה חטפתי התקפים של כאבים מזעזעים, אחרי אחד מהם הייתי צריכה לנסוע לבית חולים לקבל אינפוזיה. יש נוזל מסוים שברגע שאת שותה אותו הוא מוריד לך באופן מיידי את רמת החומציות בקיבה והכאב עובר, אז מאותו היום אני שומרת בקבוק כזה במקרר וכל הזמן לוקחת איתי בתיק כשאני נוסעת לטיולים. כרגע אני לוקחת כדורים ששומרים על רמת חומציות נמוכה ככה שכבר חודש בערך לא כאב לי.
אני מאוד מבינה עד כמה זה מתסכל לחיות עם מחלה מהסוג הזה, שבכל רגע נתון את יכולה לחוות כאבים. לצערי חטפתי כזה התקף כאבים בחו"ל והייתי ממש חסרת אונים, היה לי את הבקבוק עם הנוזל הזה איתי וזה באמת עזר לי. אני זוכרת שעברה לי מחשבה בראש שיש סיכוי שאצטרך לנסוע לבית חולים בפולין וזה ממש לא נחמד, במיוחד כשאת עם הבית ספר חח
מקווה ששתינו נרגיש טוב, באופן אישי אני יכולה לומר לך שאפילו שלי יש כדורים ונוזל שעוזרים לי, זה עדיין מבאס להיות תלויה בהם ולקחת כל יום כדור. אני מאוד מקווה שזה יעבור בהמשך החיים אפילו שזה כרוני. מאחלת גם לך המון בריאות.
את מפסידה הרבה לימודים בגלל הגסטריטיס? במהלך התקף הקרוהן הרציני שציינתי שהיה השנה, אותו התקף שבגללו עשו לי את הבדיקה וגילו לי את הקרוהן, היה לי דלקת בקיבה (כמו שאמרתי שזה יכול להיות בכל מערכת העיכול). באופן נורמאלי הדלקת אצלי היא רק במעי כמו רוב הפעמים שקרוהן מופיע במעי. אבל המצב שלי היה עד כדי כך נוראי שאפילו בקיבה היה לי דלקת וגם בתרסריון, הדלקת פשוט התפשטה לי לכל מקום אפשרי במערכת העיכול כאשר המעי זה המקור שלה, עשו לי בדיקה והכל זה אוטואימוני וככה יודעים שזה קשור לקרוהן. בהתחלה בגסטרוסקופיה הרופא גסטרו אמר לאמא שלי שהייתה איתי בחדר של הבדיקה שזה גסטריטיס אבל אח"כ כשהוא עבר לקולונוסקופיה הוא ראה שהמקור להכל זה במעי הדק כלומר קרוהן. ואז הוא לקח ביופסיות וקיבל הוכחה של מאה אחוז שזה קרוהן.
ניסית לעשות גם קולונסקופיה לראות שהמקור של הדלקת בקיבה זה לא מהמעי ושזה לא דלקת במעי שהתפשטה כמו אצלי?

ישן 05-10-2015, 14:44   #8
Back For You
...Carry on

הסמל האישי שלBack For You

משתמש מספר: 66373
הוזכרתי ב: 49 תגובות
תוייגתי ב: 12 נושאים
יואו בנות תרגישו טוב ורק בריאות 3>>>
ישן 05-11-2015, 21:56   #9
Comatose

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Arnevet צפה בהודעה
את מפסידה הרבה לימודים בגלל הגסטריטיס? במהלך התקף הקרוהן הרציני שציינתי שהיה השנה, אותו התקף שבגללו עשו לי את הבדיקה וגילו לי את הקרוהן, היה לי דלקת בקיבה (כמו שאמרתי שזה יכול להיות בכל מערכת העיכול). באופן נורמאלי הדלקת אצלי היא רק במעי כמו רוב הפעמים שקרוהן מופיע במעי. אבל המצב שלי היה עד כדי כך נוראי שאפילו בקיבה היה לי דלקת וגם בתרסריון, הדלקת פשוט התפשטה לי לכל מקום אפשרי במערכת העיכול כאשר המעי זה המקור שלה, עשו לי בדיקה והכל זה אוטואימוני וככה יודעים שזה קשור לקרוהן. בהתחלה בגסטרוסקופיה הרופא גסטרו אמר לאמא שלי שהייתה איתי בחדר של הבדיקה שזה גסטריטיס אבל אח"כ כשהוא עבר לקולונוסקופיה הוא ראה שהמקור להכל זה במעי הדק כלומר קרוהן. ואז הוא לקח ביופסיות וקיבל הוכחה של מאה אחוז שזה קרוהן.
ניסית לעשות גם קולונסקופיה לראות שהמקור של הדלקת בקיבה זה לא מהמעי ושזה לא דלקת במעי שהתפשטה כמו אצלי?
בעבר הפסדתי לימודים, לא הרבה אבל הפסדתי.. הרבה פעמים יש לי כאבים בבקרים, אז בעבר כשעוד לא היה לי את הנוזל שמוריד חומצה בבית, הייתי נשארת בבית ומחכה שהכאב יעבור לבד. עד שקיבלתי את ההתקף החזק הראשון בקיץ האחרון ומאז תמיד יש לי כמה בקבוקים של זה בבית חחח
כרגע אני לוקחת כדור כל בוקר לפני ארוחה, אז זה שומר על רמת חומציות סבירה ואין כאבים. ברגע שאני מפסיקה לקחת את הכדורים, אחרי שבועיים גג הכאבים חוזרים, אז אני פשוט תלויה בהם חח
לפי מה שאת אומרת הדלקת אצלך היא בכל מערכת העיכול.. אצלי הדלקת היא רק בקיבה.
גם אצלי לקחו ביופסיה בבדיקה של הגסטרסקופיה ואצלי הכל היה תקין, בגלל זה סביר להניח שהסיבה לגסטריטיס אצלי זה לחץ נפשי, משהו שלא ניתן להוכיח כרגע בדרך רפואית.
לא עשיתי קולונוסקופיה מהסיבה הפשוטה שבגסטרוסקופיה כמו שציינתי למעלה לא מצאו חשד למשהו אחר שהוא לא גסטריטיס, גם כשלקחו ביופסיה הכל נראה כביכול תקין
אני גם לא מקיאה או דברים מהסגנון הזה, יש לי רק כאבים שאני מרגישה בקיבה, כאבים כאילו יש לי אבן בתוך הקיבה או משהו כזה (אפילו כשאני עם בטן ריקה)
זה בעיקרון ממש צרבת, לכל אדם יש כאבים שונים, יש כאלה ששורף להם אפילו. אצלי זה כאב בלתי נסבל שלא מלווה ביציאות לא רצויות כמו הקאה וכדומה.
בגדול הקיבה שלי יכולה לעכל כל סוג מזון, רק שהיא כנראה מאוד מאוד מאוד רגישה לחומצה
ישן 05-12-2015, 11:28   #10
Unique
מנהל פורומים

הסמל האישי שלUnique

משתמש מספר: 32861
הוזכרתי ב: 4 תגובות
תוייגתי ב: 3 נושאים
https://www.youtube.com/user/Freelea ממליצה לך לצפות בסרטונים שלה
Unique ?????   הגב עם ציטוט
תגובה חדשה

גולשים בנושא: 1 (0 רשומים ו - 1 אורחים)

הגדרות נושא
אפשרויות הצגת נושא

הרשאות
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
אתה לא יכול לפרסם תגובות
אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך

BB code פועל
קוד [IMG] פועל
קוד HTML כבוי

קפיצה לפורום

כל הזמנים הם GMT +2. השעה כרגע היא 12:31.