אייפן - אתר המעריצים
פורום ChatIt
ישן 05-12-2015, 13:59   #11
Comatose

משתמש מספר: 67934
הוזכרתי ב: 1 תגובות
תוייגתי ב: 1 נושאים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Unique צפה בהודעה
https://www.youtube.com/user/Freelea ממליצה לך לצפות בסרטונים שלה
פור גאד סייק, חלאס לדחוף צמחונות וטבעונות לכל דבר. נחנקנו כבר צמחונים, נחנקנו.
Comatose ?????   הגב עם ציטוט
ישן 05-12-2015, 15:55   #12
Unique
מנהל פורומים

הסמל האישי שלUnique

משתמש מספר: 32861
הוזכרתי ב: 4 תגובות
תוייגתי ב: 3 נושאים
ציטוט:
פורסם במקור על ידי Comatose צפה בהודעה
פור גאד סייק, חלאס לדחוף צמחונות וטבעונות לכל דבר. נחנקנו כבר צמחונים, נחנקנו.
מה זה קשור? היא עזרה לעצמה למנוע את הבעיות במעיים שלה חחחחחח
כי שאוכלים בננה או בכללי פירות (בשילובים נכונים) זה קל למערכת העיכול לקבל את זה ויש בזה המון ויטמינים ומינרלים חשובים.
Unique ?????   הגב עם ציטוט
ישן 05-13-2015, 07:10   #13
Arnevet

הסמל האישי שלArnevet

משתמש מספר: 67329
הוזכרתי ב: 24 תגובות
תוייגתי ב: 0 נושאים
ציטוט:
מה זה קשור? היא עזרה לעצמה למנוע את הבעיות במעיים שלה חחחחחח
כי שאוכלים בננה או בכללי פירות (בשילובים נכונים) זה קל למערכת העיכול לקבל את זה ויש בזה המון ויטמינים ומינרלים חשובים.
ממש ממש לא, פירות וירקות ממש מקשה על מערכת העיכול כיוון שזה מכיל הרבה מאד סיבים תזונתיים ואסור לחולי קרוהן סיבים תזונתיים. אני אוכלת פירות וירקות רק במכונה כלשהי שמוציאה בהם את כל הסיבים.

האושר הוא רק במרחק כוכב אחד מכאן :)
Arnevet ?????   הגב עם ציטוט
ישן 05-13-2015, 07:24   #14
Arnevet

הסמל האישי שלArnevet

ציטוט:
בעבר הפסדתי לימודים, לא הרבה אבל הפסדתי.. הרבה פעמים יש לי כאבים בבקרים, אז בעבר כשעוד לא היה לי את הנוזל שמוריד חומצה בבית, הייתי נשארת בבית ומחכה שהכאב יעבור לבד. עד שקיבלתי את ההתקף החזק הראשון בקיץ האחרון ומאז תמיד יש לי כמה בקבוקים של זה בבית חחח
כרגע אני לוקחת כדור כל בוקר לפני ארוחה, אז זה שומר על רמת חומציות סבירה ואין כאבים. ברגע שאני מפסיקה לקחת את הכדורים, אחרי שבועיים גג הכאבים חוזרים, אז אני פשוט תלויה בהם חח
לפי מה שאת אומרת הדלקת אצלך היא בכל מערכת העיכול.. אצלי הדלקת היא רק בקיבה.
גם אצלי לקחו ביופסיה בבדיקה של הגסטרסקופיה ואצלי הכל היה תקין, בגלל זה סביר להניח שהסיבה לגסטריטיס אצלי זה לחץ נפשי, משהו שלא ניתן להוכיח כרגע בדרך רפואית.
לא עשיתי קולונוסקופיה מהסיבה הפשוטה שבגסטרוסקופיה כמו שציינתי למעלה לא מצאו חשד למשהו אחר שהוא לא גסטריטיס, גם כשלקחו ביופסיה הכל נראה כביכול תקין
אני גם לא מקיאה או דברים מהסגנון הזה, יש לי רק כאבים שאני מרגישה בקיבה, כאבים כאילו יש לי אבן בתוך הקיבה או משהו כזה (אפילו כשאני עם בטן ריקה)
זה בעיקרון ממש צרבת, לכל אדם יש כאבים שונים, יש כאלה ששורף להם אפילו. אצלי זה כאב בלתי נסבל שלא מלווה ביציאות לא רצויות כמו הקאה וכדומה.
בגדול הקיבה שלי יכולה לעכל כל סוג מזון, רק שהיא כנראה מאוד מאוד מאוד רגישה לחומצה
ומאז שאת עם החומר הזה אז זה עוזר לך עם ההתקפים ומונע ממך להפסיד לימודים?
הדלקת אצלי בעיקרון היא רק במעי הדק, אבל כל עוד לא מטפלים בה יש לקרוהן סיכוי להתפשט לכל מערכת העיכול, כמו שקרה אצלי. עכשיו בעקבות הטיפול שאני מקבלת זה כנראה חזר רק למעי הדק ושם זה גם יישאר אם זה לא התפשט שוב.
ורגע אם אצלך הביופסיות של הגסטרוסקופיה תקינים אז איך ראו את הדלקת בקיבה? בד"כ דלקת רואים גם בביופסיות וזה מה שמאמת את החשש למחלה, לא? לפחות אצלי עם הקרוהן, אמרו שהביופסיות רק מאמתות את מה שראו בקולונוסקופיה וככה יודעים שבאמת מה שיש לי זה קרוהן.
ואם אצלך זה כנראה נובע מלחץ נפשי אין איזשהו דרך להקל על הלחץ, נגיד תוספת זמן במבחנים או טיפול פסיכולוגי או כל מיני שיטות הרפיה?
אצלי זה לא נובע רק מלחץ נפשי כי זה גנטי, אבל ההחמרה של הקרוהן נובעת מלחץ נפשי אז אני הולכת לפסיכולוגית ומקבלת כל מיני הקלות במבחנים כדי לעזור לי להתמודד עם הלחץ הזה.

ישן 05-13-2015, 11:40   #15
Comatose

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Arnevet צפה בהודעה
ומאז שאת עם החומר הזה אז זה עוזר לך עם ההתקפים ומונע ממך להפסיד לימודים?
הדלקת אצלי בעיקרון היא רק במעי הדק, אבל כל עוד לא מטפלים בה יש לקרוהן סיכוי להתפשט לכל מערכת העיכול, כמו שקרה אצלי. עכשיו בעקבות הטיפול שאני מקבלת זה כנראה חזר רק למעי הדק ושם זה גם יישאר אם זה לא התפשט שוב.
ורגע אם אצלך הביופסיות של הגסטרוסקופיה תקינים אז איך ראו את הדלקת בקיבה? בד"כ דלקת רואים גם בביופסיות וזה מה שמאמת את החשש למחלה, לא? לפחות אצלי עם הקרוהן, אמרו שהביופסיות רק מאמתות את מה שראו בקולונוסקופיה וככה יודעים שבאמת מה שיש לי זה קרוהן.
ואם אצלך זה כנראה נובע מלחץ נפשי אין איזשהו דרך להקל על הלחץ, נגיד תוספת זמן במבחנים או טיפול פסיכולוגי או כל מיני שיטות הרפיה?
אצלי זה לא נובע רק מלחץ נפשי כי זה גנטי, אבל ההחמרה של הקרוהן נובעת מלחץ נפשי אז אני הולכת לפסיכולוגית ומקבלת כל מיני הקלות במבחנים כדי לעזור לי להתמודד עם הלחץ הזה.
הנוזל הזה הוא למעשה עוזר באותו הרגע, כמו משכך כאבים זמני. הוא מוריד ישר את רמת החומציות בקיבה והכאב נרגע. אבל זה לא משפיע לטווח ארוך אלא לכמה שעות בודדות, ולכן הכאב חוזר על עצמו אם את משתמשת רק בנוזל. הנוזל הזה נועד לשימוש רק במצבים שכבר יש לך כאבים.
הכדורים לעומת זאת מורידים את החומציות לזמן ארוך, כלומר אני לוקחת אותם גם כשלא כואב לי כדי למנוע כאב בעתיד. הם משפיעים לטווח ארוך של כמה ימים, ולכן אני לוקחת כל יום/יומיים כדור. הרופא המליץ לי אפילו לקחת פעמיים ביום, אבל לדעתי זה מוגזם ופעם ביום זה בסדר אצלי.
ברגע שאני מפסיקה לקחת את הכדורים, אחרי שבוע-שבועיים בערך חוזרים הכאבים. לכן אני תלויה יותר בכדורים. הנוזל הוא רק אמצעי לשיכוך הכאב אחרי שהוא כבר הופיע.
אם זה מעניין אותך, לכדורים קוראים אומפרדקס ולנוזל קוראים מאלוקס.
בקשר לביופסיות, לא לגמרי הבנתי את זה.. לפי הרופא (גסטרו) הבדיקה יצאה תקינה, הביופסיות לא מראות על משהו חשוד כלומר אין סיבה רפואית לגסטריטיס, אין חיידק.
למרות זאת האבחון שהוא רשם לי זה שיש גסטריטיס, אבל לפי מה שהוא אמר אי אפשר לדעת מה הסיבה. הוא אמר שהרפואה לא יודעת לאבחן הכל ב-100% ולכן יש סיכוי שהקיבה שלי או שהיא רגישה למזון מסויים, או שזה נובע מלחץ נפשי ותקופה בחיים.. זה דברים שהרפואה לא יודעת לאבחן כרגע. בכל אופן, אני יודעת בוודאות שהכאבים נובעים מחומציות יתר, בגלל שהכדורים והנוזל שנועדו להוריד את החומצה עוזרים לי.
אני הולכת לפסיכולוגית אבל זה לא קשור, לחץ זה משהו פנימי וזה נובע מגורמים חיצוניים שלא תמיד אפשר לשלוט עליהם. מה גם, שזה לא בהכרח קשור להווה אלא גם יכול להיות קשור לעבר.
נניח אם בעבר סבלתי מהרבה לחצים נפשיים, זה כנראה השפיע על הקיבה שלי לטווח ארוך בעתיד (שכרגע הוא ההווה). רוב הסיכויים שלחצים זאת הסיבה לכאבים שלי, כי הרפואה לא מצאה משהו אחר.
גם לפי מה ששמעתי מאנשים לחצים הופכים את הקיבה ליותר רגישה, גם ההורים שלי סבורים שזאת הסיבה. בגלל זה יכול להיות שזה יעבור בהמשך החיים, ויכול להיות שלא. בינתיים זה כרוני כי זה כבר ככה שנתיים.
אגב, יש לי הקלות במבחנים זה עדיין לא עוזר להוריד את הלחץ חחחח אבל משתדלים. יהיה טוב.
ישן 05-13-2015, 11:51   #16
Arnevet

הסמל האישי שלArnevet

ציטוט:
הנוזל הזה הוא למעשה עוזר באותו הרגע, כמו משכך כאבים זמני. הוא מוריד ישר את רמת החומציות בקיבה והכאב נרגע. אבל זה לא משפיע לטווח ארוך אלא לכמה שעות בודדות, ולכן הכאב חוזר על עצמו אם את משתמשת רק בנוזל. הנוזל הזה נועד לשימוש רק במצבים שכבר יש לך כאבים.
הכדורים לעומת זאת מורידים את החומציות לזמן ארוך, כלומר אני לוקחת אותם גם כשלא כואב לי כדי למנוע כאב בעתיד. הם משפיעים לטווח ארוך של כמה ימים, ולכן אני לוקחת כל יום/יומיים כדור. הרופא המליץ לי אפילו לקחת פעמיים ביום, אבל לדעתי זה מוגזם ופעם ביום זה בסדר אצלי.
ברגע שאני מפסיקה לקחת את הכדורים, אחרי שבוע-שבועיים בערך חוזרים הכאבים. לכן אני תלויה יותר בכדורים. הנוזל הוא רק אמצעי לשיכוך הכאב אחרי שהוא כבר הופיע.
אם זה מעניין אותך, לכדורים קוראים אומפרדקס ולנוזל קוראים מאלוקס.
בקשר לביופסיות, לא לגמרי הבנתי את זה.. לפי הרופא (גסטרו) הבדיקה יצאה תקינה, הביופסיות לא מראות על משהו חשוד כלומר אין סיבה רפואית לגסטריטיס, אין חיידק.
למרות זאת האבחון שהוא רשם לי זה שיש גסטריטיס, אבל לפי מה שהוא אמר אי אפשר לדעת מה הסיבה. הוא אמר שהרפואה לא יודעת לאבחן הכל ב-100% ולכן יש סיכוי שהקיבה שלי או שהיא רגישה למזון מסויים, או שזה נובע מלחץ נפשי ותקופה בחיים.. זה דברים שהרפואה לא יודעת לאבחן כרגע. בכל אופן, אני יודעת בוודאות שהכאבים נובעים מחומציות יתר, בגלל שהכדורים והנוזל שנועדו להוריד את החומצה עוזרים לי.
אני הולכת לפסיכולוגית אבל זה לא קשור, לחץ זה משהו פנימי וזה נובע מגורמים חיצוניים שלא תמיד אפשר לשלוט עליהם. מה גם, שזה לא בהכרח קשור להווה אלא גם יכול להיות קשור לעבר.
נניח אם בעבר סבלתי מהרבה לחצים נפשיים, זה כנראה השפיע על הקיבה שלי לטווח ארוך בעתיד (שכרגע הוא ההווה). רוב הסיכויים שלחצים זאת הסיבה לכאבים שלי, כי הרפואה לא מצאה משהו אחר.
גם לפי מה ששמעתי מאנשים לחצים הופכים את הקיבה ליותר רגישה, גם ההורים שלי סבורים שזאת הסיבה. בגלל זה יכול להיות שזה יעבור בהמשך החיים, ויכול להיות שלא. בינתיים זה כרוני כי זה כבר ככה שנתיים.
אגב, יש לי הקלות במבחנים זה עדיין לא עוזר להוריד את הלחץ חחחח אבל משתדלים. יהיה טוב.
אם פעם ביום עוזר לך גם אז תקחי פעם ביום, בכל המחלות האלה של מערכת העיכול (לא משנה אם בקיבה או במעיים) זה די אינדבידואלי.
את נמצאת אצל הרופא גסטרו במעקב קבוע ובביקורות?
ולצערי אני יודעת מה זה לחץ. אני באופן אישית הולכת לפסיכולוגית והיא מצליחה לעזור לי יחסית ולהרגיע אותי ולהוריד קצת לחץ. למרות שנגיד בבגרות באנגלית זה ממש לא עזר לי. אבל יש כל מיני דרכים לטיפול בלחץ ולהורדת לחצים.
וכנל גם לי יש הקלות במבחנים וזה לא ממש מוריד את הלחץ, אולי טיפונת החדר הנפרד חחח
באלך לעבור להודעות פרטיות ולהמשיך שמה את השיחה או אפילו בפייסבוק או משהו כזה (לפייסבוק אני מחוברת יותר מלפורום חחח) לדבר שמה על הגסטריטיס והקרוהן בעיקר אם כבר פיתחנו את השיחה לכיוון של לחץ וכל זה? חחח

ישן 05-13-2015, 16:21   #17
Unique
מנהל פורומים

הסמל האישי שלUnique

משתמש מספר: 32861
הוזכרתי ב: 4 תגובות
תוייגתי ב: 3 נושאים
סליחה לא ידעתי
Unique ?????   הגב עם ציטוט
ישן 05-13-2015, 17:52   #18
Arnevet

הסמל האישי שלArnevet

ציטוט:
סליחה לא ידעתי
זה בסדר, בסה"כ הסברתי.

ישן 05-15-2015, 00:21   #19
Comatose

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Arnevet צפה בהודעה
אם פעם ביום עוזר לך גם אז תקחי פעם ביום, בכל המחלות האלה של מערכת העיכול (לא משנה אם בקיבה או במעיים) זה די אינדבידואלי.
את נמצאת אצל הרופא גסטרו במעקב קבוע ובביקורות?
ולצערי אני יודעת מה זה לחץ. אני באופן אישית הולכת לפסיכולוגית והיא מצליחה לעזור לי יחסית ולהרגיע אותי ולהוריד קצת לחץ. למרות שנגיד בבגרות באנגלית זה ממש לא עזר לי. אבל יש כל מיני דרכים לטיפול בלחץ ולהורדת לחצים.
וכנל גם לי יש הקלות במבחנים וזה לא ממש מוריד את הלחץ, אולי טיפונת החדר הנפרד חחח
באלך לעבור להודעות פרטיות ולהמשיך שמה את השיחה או אפילו בפייסבוק או משהו כזה (לפייסבוק אני מחוברת יותר מלפורום חחח) לדבר שמה על הגסטריטיס והקרוהן בעיקר אם כבר פיתחנו את השיחה לכיוון של לחץ וכל זה? חחח
אז זהו, שאני לא נמצאת במעקב קבוע.. שאלתי אותו אם יש צורך לבוא בהמשך והוא אמר שלא כי לפי הבדיקות שעשינו אין משהו שהוא חשוד במיוחד, כלומר אין משהו כביכול 'מסוכן', אלה כנראה כאבים מסיבה לא ידועה (ככל הנראה לחץ) שאמור לעבור מתישהו או בכלל לא..
בכל אופן, כמובן שאני אבוא אליו כשאני אצטרך לקבל מרשם נוסף לכדורים האלה חח או אם חס וחלילה זה יחמיר.
אין לי פייסבוק ובאופן כללי אני מפרידה בין החיים האישיים שלי לפורומים
את מוזמנת בכיף לשלוח לי הודעה בפרטי. :)
תגובה חדשה

גולשים בנושא: 1 (0 רשומים ו - 1 אורחים)

הגדרות נושא
אפשרויות הצגת נושא

הרשאות
אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
אתה לא יכול לפרסם תגובות
אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך

BB code פועל
קוד [IMG] פועל
קוד HTML כבוי

קפיצה לפורום

כל הזמנים הם GMT +2. השעה כרגע היא 18:16.